Marzenia się spełniają! Plac zabaw w Dąbrówce gotowy!

Ośrodek w Dąbrówce od wielu lat służy do organizacji rekolekcji dla całych rodzin, wyjazdów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, seniorów, pobytów formacyjnych, szkoleniowych czy związanych z realizacją programów profilaktycznych. Od czerwca 2017 roku, dzięki współpracy z Fundacją LOTTO, będą one jeszcze bardziej efektywne, gdyż obok duchowych przeżyć, odwiedzający Ośrodek będą mogli skorzystać z placu zabaw z elementami zewnętrznej siłowni.

Realizacja zadania pn. Budowa placu zabaw z elementami zewnętrznej siłowni, była marzeniem członków Ośrodka Fundacji „Światło-Życie” w Radomiu od dawna. W naszym ośrodku staramy się bowiem systematycznie prowadzić prace remontowe, które mają wpływ na bezpieczeństwo przebywających w nim osób. Pochłaniają one jednak dużo środków finansowych. – Tymczasem chcieliśmy zapewnić również dzieciom i młodzieży niezbędne dla ich rozwoju urządzenia, jak huśtawka, wieża ze zjeżdżalnią czy urządzenie wielofunkcyjne typu Jeździec, Narciarz, Wyciąg górny. Z zebranych przez nas ofert najkorzystniejsza opiewała na kwotę 25 tysięcy złotych. Partner projektu, Fundacja LOTTO pokrył koszty w wysokości 13 tysięcy złotych.

Dzieci i młodzież, które odwiedzają nasz ośrodek dużo czasu przebywają na świeżym powietrzu. Urządzenia, które zostały zamontowane, stanowić będą świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego, sprawią dzieciom wiele radości, zachęcą także do aktywności fizycznej dzieci i młodzież. Stworzą więc okazję do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii.

Wsparcie realizacji marzeń naszych najmłodszych podopiecznych, z pewnością przyniesie mnóstwo radości najmłodszym.

Projekt pn. Budowa placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej w Dąbrówce jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Fundacji LOTTO.