Ruszamy „Pod prąd”

Miło nam poinformować, że dnia 31 maja 2016 roku w Urzędzie Miejskim podpisaliśmy umowę na realizację programu integracyjno-profilaktycznego „Pod prąd”.

Realizację zadania rozpoczniemy 3 czerwca, a będzie ono finansowane w ramach zadania przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym Gminy Miasta Radomia.

W ramach zadania odbędą się trzy, trzygodzinne tematyczne prelekcje połączone z warsztatami na temat profilaktyki przeciwdziałania alkoholizmowi i innym uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, a także podnoszeniu standardów ochrony dzieci przed przemocą w środowisku rodzinnym. W ich trakcie będziemy promować nową kulturę opartą m.in. na Krucjacie Wyzwolenia Człowieka.

Jednym z elementów zadania jest konkurs fotograficzny o zasięgu diecezjalnym na najlepsze amatorskie zdjęcie z wizyty Jana Pawła II w Radomiu. Oczekujemy zwłaszcza na zdjęcia prezentujące wydarzenia towarzyszące wizycie Ojca Świętego, czyli nie tylko te, które upamiętniają jego postać. Było to święto diecezji, miasta, poszczególnych parafii i rodzin. Dlatego też właśnie na takie, niepublikowane wcześniej ujęcia „od kuchni”, z przygotowań danej rodziny, wspólnoty, czasu oczekiwania na przyjazd Ojca Świętego, a następnie czasu dziękczynienia, etc. czekamy. Fotografie (maksymalnie trzy jednego autora, w wersji elektronicznej prosimy o przesłanie na adres stowarzyszenie@swiatlozycie.pl w nieprzekraczalnym terminie do środy, 8 czerwca, z opisem danej fotografii i zgodą na jej publikację).
Podsumowanie zabawy nastąpi podczas pikniku sportowo-integracyjnego na obiekcie typu Orlik przy Publicznym Gimnazjum nr 8 w Radomiu, w sobotę 11 czerwca. Najlepsze fotografie zostaną wydrukowane w dużym formacie i zaprezentowane na specjalnie przygotowanej z tej okazji wystawie. Wszystkie zdjęcia natomiast zaprezentujemy w galerii internetowej Stowarzyszenia Światło-Życie oraz na jego FanPage’u.